O mě

Práce si lidmi, cestování, příroda - to vše mě definuje

Moje lekce angličtiny

Vím, že suché biflování a nudné opakování nikoho nebaví, a mluvit Tě to stejně nenaučí. Snažím se proto v rámci online výuky angličtiny svým studentům a studentkám udělat hezkou průpravu gramatikou zábavnou formou na témata, která by je mohla zajímat. Pracuji přes sdílenou obrazovku, kde ráda používám obrázky, gramatické mapy a cvičení na zlepšení gramatiky.

Zaměřuji se hlavně na plynulou konverzaci angličtiny, se kterou má většina studentů problém, a to proto, že ji nemají kde trénovat v praxi. Konverzace angličtiny se liší každou lekci podle toho, jakou gramatickou oblast zrovna probíráme.

Do lekci zapojuji co nejvíce situací, se kterými se lze setkat v běžném životě, na cestách, ve škole, nebo v práci.

Mám velkou radost, když za sebou vidím výsledky svých studentů. Je to pro mne největší odměna za odvedenou práci, když vím, jak se lidé díky mé pomoci zlepšují a odbourávají své strachy a bloky mluvit na veřejnosti.

Ke studentům přistupuji více jako kamarádka, než učitelka. Mým cílem je, aby se studenti těšili na každou další společnou hodinu.

Moje cesta životem

Pocházím z Beskyd z malebného městečka Jablunkov, na což jsem ve svém srdci velmi hrdá. Mám ho ráda pro jeho historii, kulturu i tradice.

Ze svého rodného kraje jsem vyletěla poměrně brzy. Měla jsem touhu poznávat svět, vydat se vstříc novým zážitkům, učit se novým věcem a poznávat lidi.

Cestovala jsem několik let převážně do anglicky mluvících zemí jako je Anglie, kde jsem strávila 4 měsíce v Londýně, 6 měsíců v Newquay a měsíc v Perranporthu. Dělala jsem zde nejrůznější práce od pokojské v krásném plážovém hotelu po designerku a operátorku únikových her. Dále jsem strávila 3 měsíce v kempu s dětmi v Pensylváni v USA a užila si měsíc krásného cestování po východním pobřeží Ameriky. Před dvěma lety jsem se vrátila z Aljašky, kde jsem byla 3 měsíce. Na zimu jsem se ale vždy vracela domů do našich velkých Krkonošských hor, a to konkrétně do Špindlerova Mlýna, kde pracuji jako instruktorka snowboardingu.

Všechny tyto zkušenosti mi daly do života mnoho, ale především mi ukázaly směr, kterým chci v životě jít.

Během cestování jsem potkávala nespočet rodilých mluvčí, což mě naučilo rozumět nejrůznějším dialektům angličtiny. Potkávala jsem také lidi z různých zemí, jejichž mateřský jazyk angličtina není. Díky této zkušenosti jsem se naučila celkem dobře odhadnout, z které části země lidé jsou a jaký je jejich typický přízvuk.

Na výuce angličtiny mě baví všechno. Ráda se v tomto oboru vzdělávám a ráda tyto zkušenosti předávám dál.

V životě se vždy snažím pomáhat lidem, kteří si z nějakého důvodu nevěří, nebo mají strach z neúspěchu. Přesně to se odráží i v mých lekcích angličtiny. Pomáhám lidem odbourat strachy a bloky, protože já sama jsem je kdysi měla, a celou touto cestou jsem si prošla. Proto vím, že to může být velice obtížné, ale ne nemožné:)